Avada - en to hr_HR translation catalogue (314 entries)

en: Search for:
hr_HR: Traži...

en: Search the Forum...
hr_HR: Pretraži forum...

en: In reply to:
hr_HR:  - Odgovor

en: in forum
hr_HR: Uloga na forumu:

en: in reply to:
hr_HR:  - Odgovor

en: No Comments
hr_HR: Bez komentara

en: One Comment
hr_HR: Jedan komentar

en: Previous
hr_HR: Prethodna

en: Next
hr_HR: Slijedeća

en: Comments are closed.
hr_HR: Komentari su zatvoreni.

en: Name (required)
hr_HR: Ime(Obavezno)

en: Name
hr_HR: Ime

en: Email (required)
hr_HR: Email (obavezno)

en: Email
hr_HR: Email:

en: Website
hr_HR: Internetska stranica

en: Comment...
hr_HR: Komentar...

en: Leave A Comment
hr_HR: Ostavite komentar

en: Log out of this account
hr_HR: Odjavi se sa ovog računa.

en: Post Comment
hr_HR: Objavi komentar

en: Pages
hr_HR: Stranice:

en: Products
hr_HR: Proizvodi

en: Sliders
hr_HR: Slideri

en: All
hr_HR: Svi

en: Install
hr_HR: Instaliraj

en: Active
hr_HR: Aktiviraj

en: Activate
hr_HR: Aktiviraj

en: Required
hr_HR: Potrebno

en: Learn More
hr_HR: Pročitaj više

en: Home URL:
hr_HR: Početna

en: SUHOSIN Installed:
hr_HR: Nije instaliran

en: Suhosin Post Max Vars:
hr_HR: Prikaži meta podatke objave

en: ZipArchive:
hr_HR: Dnevne arhive:

en: WP Remote Post:
hr_HR: Prikaži povezane objave

en: Not Installed
hr_HR: Nije instaliran

en: Cancel
hr_HR: Otkaži

en: Elastic Slider
hr_HR: Odaberite Elastic Slider

en: None
hr_HR: Ništa

en: Description
hr_HR: Opis

en: Related Posts
hr_HR: Prikaži povezane objave

en: Related Projects
hr_HR: Povezani projekti

en: My Account
hr_HR: Moj račun

en: Username
hr_HR: Korisničko ime

en: Password
hr_HR: Lozinka

en: Remember Me
hr_HR: Zapamti me

en: Log In
hr_HR: Prijava

en: Cart
hr_HR: Košarica

en: View Cart
hr_HR: Pogledaj košaricu

en: Checkout
hr_HR: Blagajna

en: Search
hr_HR: Traži...

en: Select a slider
hr_HR: Odaberite slider

en: No Slider
hr_HR: Bez slidera

en: Install Plugins
hr_HR: Instaliraj dodatke

note: translators: %1$s = plugin name(s) translators: %s: plugin name.
en: Installing Plugin: %s
hr_HR: Instalacija dodatka: %s

en: Something went wrong with the plugin API.
hr_HR: Nešto nije u redu sa APi-jem dodatka

en: Return to Required Plugins Installer
hr_HR: Povratak na instalaciju potrebnih dodataka

en: Plugin activated successfully.
hr_HR: Dodatak uspješno aktiviran.

note: translators: %1$s = dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %s
hr_HR: Svi dodaci su uspješno instalirani i aktivirani. %s

en: Sucessfully imported demo data!
hr_HR: Uspješno uvezeni demo podaci!

note: translators: Number.
en: Post count: %s
hr_HR: Brojač objava: %s

en: Need a new search?
hr_HR: Trebate novu pretragu?

en: If you didn't find what you were looking for, try a new search!
hr_HR: Ukoliko niste pronašli sadržaj koji ste tražili pokušajte sa novom pretragom!

en: Default Style
hr_HR: Zadano

en: Button Small
hr_HR: Gumb #1

en: Button Medium
hr_HR: Gumb #1

en: Button Large
hr_HR: Gumb #1

en: Button xLarge
hr_HR: Gumb #1

en: Select Widget Area
hr_HR: Odaberite područje widgeta

en: Mega Menu Number of Columns
hr_HR: Broj kolona za Mega Menu

en: Auto
hr_HR: Automatski

en: Mega Menu Widget Area
hr_HR: Mega Menu područje widgeta

note: translators: Number.
en: Featured image %s
hr_HR: Širina naslovne slike %s

note: translators: Number.
en: Set featured image %s
hr_HR: Širina naslovne slike %s

note: translators: %s: title of menu item which is invalid
en: %s (Invalid)
hr_HR: %s (Neispravan)

note: translators: %s: title of menu item in draft status
en: %s (Pending)
hr_HR: %s (Na čekanju)

en: sub item
hr_HR: pod stavka

en: Move up
hr_HR: Pomakni gore

en: Move down
hr_HR: Pomakni dolje

en: Edit Menu Item
hr_HR: Uredi stavku izbornika

en: Navigation Label
hr_HR: Oznaka navigacije

en: Title Attribute
hr_HR: Atribut naziva

en: Open link in a new window/tab
hr_HR: Otvori poveznicu u novm prozoru/tabu

en: CSS Classes (optional)
hr_HR: CSS klase (opcionalno)

en: Link Relationship (XFN)
hr_HR: Odnos poveznica (XFN)

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
hr_HR: Ukoliko to podržava trenutna tema u izborniku će se prikazivati opis.

en: Move
hr_HR: Pomakni

en: Up one
hr_HR: Gore za jedno mijesto

en: Down one
hr_HR: Dolje za jedno mijesto

en: To the top
hr_HR: Na vrh

en: Vimeo
hr_HR: Umetnite Youtube ili Vimeo kod za ugradnju

en: Go to...
hr_HR: Idi na...

en: Shopping Cart
hr_HR: Košarica

en: Details
hr_HR: Detalji

en: Select the type of slider that displays.
hr_HR: Odaberite vrstu slidera koja će se prikazivati.

en: Select the unique name of the slider.
hr_HR: Odaberite jedinstveno ime slidera.

en: Select Elastic Slider
hr_HR: Odaberite Elastic Slider

en: Default
hr_HR: Zadano

en: Below
hr_HR: Ispod

en: Above
hr_HR: Iznad

note: translators: The edit link. Text of link is the title.
en: Page Title Bar
hr_HR: Prilagođeni tekst za traku naslova stranice

en: Hide
hr_HR: Sakrij

en: Page Title Bar Background
hr_HR: Odaberite sliku koju želite koristiti kao pozadinu trake naslova

en: Page Title Bar Background Retina
hr_HR: Pozadina trake naslova za retina uređaje

note: translators: %1$s: Comment date. %2$s: Comment time.
en: %1$s at %2$s
hr_HR: %1$s na %2$s

en:  - Edit
hr_HR:  - Uredi

en:  - Reply
hr_HR:  - Odgovor

en: Your comment is awaiting moderation.
hr_HR: Vaš komentar čeka odobrenje moderatora.

en: Install Required Plugins
hr_HR: Instaliraj potrebne dodatke

note: translators: 1: plugin name(s).
en: Begin installing plugin | Begin installing plugins
hr_HR[0]: Instalacija dodatka: %s
hr_HR[1]: Instalacija dodatka: %s
hr_HR[2]: Instalacija dodatka: %s

en: Begin activating plugin | Begin activating plugins
hr_HR[0]: Aktivacija dodatka nije uspjela
hr_HR[1]: Aktivacija dodatka nije uspjela
hr_HR[2]: Aktivacija dodatka nije uspjela

en: Return to the Dashboard
hr_HR: Povratak na kontrolnu ploču

note: translators: 1: dashboard link.
en: All plugins installed and activated successfully. %1$s
hr_HR: Svi dodatci uspješno instalirani i aktivirani. %1$s

en: Dismiss this notice
hr_HR: Odbaci ovu obavijest

en: Update Required
hr_HR: Potrebno

en: Recommended
hr_HR: Preporučeno

en: WordPress Repository
hr_HR: WordPress repozitorij

en: External Source
hr_HR: Vanjska poveznica

en: Pre-Packaged
hr_HR: Pre-Pakirano

en: Installed But Not Activated
hr_HR: Instaliran, ali nije aktiviran.

en: Requires Update
hr_HR: Potrebno

en: Update recommended
hr_HR: Preporučeno

note: translators: 1: number of plugins.
en: To Install <span class="count">(%s)</span> | To Install <span class="count">(%s)</span>
hr_HR[0]: Preuzimanje i instaliranje paketa sa <span class="kod">%s</span>&#8230;
hr_HR[1]: Preuzimanje i instaliranje paketa sa <span class="kod">%s</span>&#8230;
hr_HR[2]: Preuzimanje i instaliranje paketa sa <span class="kod">%s</span>&#8230;

en: Installed version:
hr_HR: Instaliraj dodatke

en: Plugin
hr_HR: Dodatak

en: Source
hr_HR: Izvor

en: Type
hr_HR: Vrsta

en: Plugin activation failed.
hr_HR: Aktivacija dodatka nije uspjela

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
hr_HR: Instalacija dodatka %1$s (%2$d/%3$d)

note: translators: 1: plugin name, 2: error message.
en: An error occurred while installing %1$s: <strong>%2$s</strong>.
hr_HR: Dogodila se pogreška pri instalaciji %1$s: <strong>%2$s</strong>.

note: translators: 1: plugin name.
en: The installation of %1$s failed.
hr_HR: Instalacija %1$s nije uspjela.

en: The installation and activation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
hr_HR: Započinje procs instalacije i aktivacije. Ovo može potrajati duže vremena na nekim serverima, zato molimo budite strpljivi.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed and activated successfully.
hr_HR: %1$s uspješno instaliran i aktiviran.

en: Show Details
hr_HR: Prikaži detalje

en: Hide Details
hr_HR: Sakrij detalje

en: All installations and activations have been completed.
hr_HR: Sve instalacije i aktivacije su dovršene

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing and Activating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
hr_HR: Instalacija i aktivacija dodatka %1$s (%2$d/%3$d)

en: The installation process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
hr_HR: Započinje proces instalacije. Ovo može potrajati duže vremena na nekim serverima, zato molimo budite strpljivi.

note: translators: 1: plugin name.
en: %1$s installed successfully.
hr_HR: %1$s uspješno instaliran.

en: All installations have been completed.
hr_HR: Sve instalacije su završene.

note: translators: 1: plugin name, 2: action number 3: total number of actions.
en: Installing Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
hr_HR: Instalacija dodatka %1$s (%2$d/%3$d)

en: Yes
hr_HR: Da

en: No
hr_HR: Ne

en: Background Color
hr_HR: Kontrolira boje teksta za font naslova stranice.

en: Right
hr_HR: Desno

en: Center
hr_HR: Centriraj

en: Continue
hr_HR: Nastavi

en: Back to Parent Page
hr_HR: Natrag na stranicu iznad

en: Please enter correct details for this required field.
hr_HR: Molimo unesite ispravne pojedinosti za ovo obvezno polje.

en: Home
hr_HR: Početna

en: Search:
hr_HR: Traži...

en: 404 - Page not Found
hr_HR: Greška 404 - Stranica nije pronađena

note: translators: The search query.
en: Search results for: %s
hr_HR: Rezultati pretrage za: %s

en: Error 404 Page
hr_HR: Stranica greške 404

note: translators: Date.
en: Daily Archives: %s
hr_HR: Dnevne arhive: %s

note: translators: Date.
en: Monthly Archives: %s
hr_HR: Mjesečne arhive: %s

note: translators: Date.
en: Yearly Archives: %s
hr_HR: Godišnje arhive: %s

en: Product
hr_HR: Proizvod

en: Submit
hr_HR: Pošalji

en: Loading the next set of posts...
hr_HR: Učitavanje slijedeće grupe objava...

en: Search...
hr_HR: Traži...

en: Link
hr_HR: Poveznica

en: Zoom
hr_HR: Povećanje

en: No Icons
hr_HR: Bez ikone

en: Show
hr_HR: Prikaži

en: 0 Comments
hr_HR: 0 komentara

en: 1 Comment
hr_HR: 1 komentar

en: Pages:
hr_HR: Stranice:

en: Page
hr_HR: Stranica

en: Sidebar
hr_HR: Bočna traka

en: Price
hr_HR: Cijena

en: Image
hr_HR: Slika

en: Project Details
hr_HR: Detalji projekta

en: Code
hr_HR: Umetnite Youtube ili Vimeo kod za ugradnju

en: Slide
hr_HR: Postavke poveznice slidera:

en: Title
hr_HR: Naslov

en: Post
hr_HR: Objava

en: Header
hr_HR: Odaberite kako bi prikazali ili sakrili zaglavlje.

en: Portfolio
hr_HR: Prikaži filtere za portfolio

en: Footer
hr_HR: Odaberite kako bi postavili širinu podnožja na 100% širine preglednika. Odaberite  "Ne" za ćirinu stranice.

en: Caption
hr_HR: Naslov slike

en: Background Type
hr_HR: Vrsta pozadine

en: Self-Hosted Video
hr_HR: Video zapis pohranjene na vlastitom serveru

en: Youtube
hr_HR: Umetnite Youtube ili Vimeo kod za ugradnju

en: Select an image or video slide. If using an image, please select the image in the "Featured Image" box on the right hand side.
hr_HR: Odaberite sliku ili video slide. Ako koristite sliku, molimo odaberite sliku u okviru "Naslovna slika"  na desnoj strani.

en: Video Options:
hr_HR: Video postavke:

en: Video MP4 Upload
hr_HR: Prijenos MP4 video datoteke

en: Video WebM Upload
hr_HR: Prijenos WebM video datoteke

en: Video OGV Upload
hr_HR: Prijenos OGV videa

en: Video Preview Image
hr_HR: Slika videa

en: IMPORTANT: This field must be used for self hosted videos. Self hosted videos do not work correctly on mobile devices. The preview image will be seen in place of your video on older browsers or mobile devices.
hr_HR: VAŽNO: Ovo polje morate koristiti ako želite koristiti video zapise pohranjene na vlastitom serveru. Takvi video zapisi ne prikazuju se ispravno na mobilnim uređajima. Slika videa koristit će se umjesto videa na starijim preglednicima i mobilnim uređajima.

en: Video Aspect Ratio
hr_HR: Video postavke:

en: Video Color Overlay
hr_HR: Boja filtera na videu

en: Select a color to show over the video as an overlay. Hex color code, <strong>ex: #fff</strong>
hr_HR: Odaberite boju koja će se prikazivati preko videa kao filter Hex kod boje, <strong>npr: #fff</strong>

en: Mute Video
hr_HR: Isključi zvuk videa

en: Autoplay Video
hr_HR: Automatski pokreni video

en: Loop Video
hr_HR: Ponavljaj video

en: Hide Video Controls
hr_HR: Sakrij video kontrole

en: Slider Content Settings:
hr_HR: Postavke sadržaja slidera:

en: Content Alignment
hr_HR: Poravnanje sadržaja

en: Select how the heading, caption and buttons will be aligned.
hr_HR: Odaberite način poravnanja naslova, naslova slike i gumba

en: Heading Font Size
hr_HR: Veličina fonta naslova

en: Heading Color
hr_HR: Boja naslova

en: Heading Background
hr_HR: Pozadina naslova

en: Select this option if you would like a semi-transparent background behind your heading.
hr_HR: Odaberite ovu opciju ako želite polu-providnu pozadinu iza Vašeg naslova

en: Heading Background Color
hr_HR: Boja pozadine naslova

en: Caption Background
hr_HR: Pozadina naslova slike

en: Select this option if you would like a semi-transparent background behind your caption.
hr_HR: Odaberite ovu opciju ako želite polu-providnu pozadinu iza naslova Vaše slike

en: Caption Background Color
hr_HR: Pozadinska boja naslova slike

en: Slide Link Settings:
hr_HR: Postavke poveznice slidera:

en: Slide Link Type
hr_HR: Tip poveznice slidea

en: Button
hr_HR: Gumb

en: Full Slide
hr_HR: Puni slide

en: Select how the slide will link.
hr_HR: Odaberite kako će se slide povezati.

en: Slide Link
hr_HR: Poveznica slidea

en: Please enter your URL that will be used to link the full slide.
hr_HR: Molimo unesite Vaš URL koji će se koristiti za poveznicu do punog slidea.

en: Open Slide Link In New Window
hr_HR: Otvori link slidea u novom prozoru

en: Button #1
hr_HR: Gumb #1

en: Click here to view button option descriptions.
hr_HR: Kliknite kako bi vidjeli opcije za opis gumba.

en: Adjust the button shortcode parameters for the first button.
hr_HR: Prilagodi parametre kratkog koda gumba za prvi gumb.

en: Button #2
hr_HR: Gumb #2

en: Adjust the button shortcode parameters for the second button.
hr_HR: Prilagodi parametre kratkog koda gumba za drugi gumb.

en: Background Image for Main Content Area
hr_HR: Pozadinska slika za glavno područje sadržaja

en: Tile
hr_HR: Posloži

en: Tile Horizontally
hr_HR: Pošloži horizontalno

en: Tile Vertically
hr_HR: Posloži vertikalno

en: No Repeat
hr_HR: Ne ponvljaj

en: Show Social Share Box
hr_HR: Prikaži okvir za dijeljenje na društvenim mrežama

en: Display Copyright Area
hr_HR: Prikaži copyright područje

en: Display Header
hr_HR: Prikaži zaglavlje

en: Choose to show or hide the header.
hr_HR: Odaberite kako bi prikazali ili sakrili zaglavlje.

en: Background Image
hr_HR: Pozadinska slika

en: Choose to have the background image display at 100%.
hr_HR: Odaberite kako bi prikazali pozadinsku sliku na 100%

en: Main Navigation Menu
hr_HR: Glavni izbornik

en: Wide
hr_HR: Široko

en: Breadcrumbs/Search Bar
hr_HR: Putanja/Pretraga

en: Breadcrumbs
hr_HR: Putanja

en: Search Bar
hr_HR: Pretraga

note: translators: The edit link. Text of link is the title.
en: Show Previous/Next Pagination
hr_HR: Prikaži Prethodni/Slijedeći paginaciju

en: Width (Content Columns for Featured Image)
hr_HR: Širina (Kolone sa sadržajem za naslovnu sliku)

en: Full Width
hr_HR: Puna širina

en: Half Width
hr_HR: Pola širine

en: In pixels or percentage, ex: 100% or 100px. Or Use "auto" for automatic resizing if you added either width or height.
hr_HR: U pikselima ili postotku, npr: 100% ili 100px. Ili odaberite opciju "auto" za automatsku promjenu veličine ukoliko ste dodali visinu ili širinu.

en: Video Embed Code
hr_HR: Kod za ugradnju videa

en: Insert Youtube or Vimeo embed code.
hr_HR: Umetnite Youtube ili Vimeo kod za ugradnju

en: Show Project Description Title
hr_HR: Prikaži naslov opisa projekta

en: Show Project Details
hr_HR: Prikaži detalje projekta

en: Project URL
hr_HR: URL za projekt

en: The URL the project text links to.
hr_HR: URL na koji vodi poveznica sa teksta projekt

en: Project URL Text
hr_HR: Project URL tekst

en: The custom project text that will link.
hr_HR: Prilagođeni tekst za projekt koji će biti poveznica

en: Copyright URL
hr_HR: URL za copyright

en: The URL the copyright text links to.
hr_HR: URL na koji vodi poveznica sa teksta copyright

en: Copyright URL Text
hr_HR: Tekst Copyright URLa

en: The custom copyright text that will link.
hr_HR: Prilagođeni Copyright tekst koji će biti poveznica

en: Image Rollover Icons
hr_HR: Rollover ikone za sliku

en: Link + Zoom
hr_HR: Poveznica + Povećanje

en: Show Comments
hr_HR: Bez komentara

en: Show Post Meta
hr_HR: Prikaži meta podatke objave

en: Show Author Info Box
hr_HR: Prikaži okvir s podacima o autoru

en: Show Related Posts
hr_HR: Prikaži povezane objave

en: Select sidebar 1 that will display on this page. Choose "No Sidebar" for full width.
hr_HR: Odaberite bočnu traku 1 koja će se prikazivati na ovoj stranici. Odaberite "Bez bočne trake" za punu širinu.

en: Sidebar 1 Position
hr_HR: Pozicija bočne trake 1

note: translators: Additional description (defaults).
en: Select the sidebar 1 position. If sidebar 2 is selected, it will display on the opposite side.
hr_HR: Odaberite položaj za bočnu traku 1. Ukoliko ste odabrali bočnu traku 2, ona će se prikazati na suprotnoj strani.

en: Slider Type
hr_HR: Vrsat slidera

en: Select LayerSlider
hr_HR: Odaberite LayerSlider

en: Select Fusion Slider
hr_HR: Odaberite Fusion Slider

en: Slider Fallback Image
hr_HR: Zamjenska slika slidera

en: This image will override the slider on mobile devices.
hr_HR: Ova će slika zamijeniti slider na mobilnim uređajima

en: Light
hr_HR: Desno

en: Background
hr_HR: Boja pozadine naslova

en: Background Image For Main Content Area
hr_HR: Pozadinska slika za glavno područje sadržaja

en: Column Spacing
hr_HR: Razmak kolona

en: Excerpt
hr_HR: Sažetak

en: Full Content
hr_HR: Puni sadržaj

en: Author Info Box
hr_HR: Prikaži okvir s podacima o autoru

en: Comments
hr_HR: Komentari:

en: Post Meta
hr_HR: Odaberite kako bi sakrili ili prikazali meta podatke objave

en: Controls the background color for the events calendar filter bar.
hr_HR: Kontrolira boje teksta za font naslova stranice.

en: Related Posts / Projects
hr_HR: Povezani projekti

en: Fixed
hr_HR: Fiksno

en: Related Posts / Projects Speed
hr_HR: Povezani projekti

en: Image Rollover
hr_HR: Rollover ikone za sliku

en: Lightbox
hr_HR: Postavite visinu trake naslova. U pikselima npr: 100px.

en: Default Logo
hr_HR: Visina naslovne slike

en: Menu
hr_HR: Uredi stavku izbornika

en: Main Menu Item Padding
hr_HR: Uredi stavku izbornika

en: Mega Menu Item Divider
hr_HR: Mega Menu područje widgeta

en: Unboxed
hr_HR: Neuokvireno

en: Date
hr_HR: Datum

en: Categories
hr_HR: Kategorije

en: Tags
hr_HR: Oznake

en: Search Field Position
hr_HR: Pozicija bočne trake 1

en: Share This Story, Choose Your Platform!
hr_HR: Podjelite ovu objavu, odaberite Vašu platformu!

en: Previous Post
hr_HR: Prethodna objava

en: Next Post
hr_HR: Slijedeća objava

en: Couldn't find what you're looking for!
hr_HR: Nismo mogli pronaći ono što ste tražili

en: Oops!
hr_HR: Ups!

en: If you want to rephrase your query, here is your chance:
hr_HR: Ako želite promijeniti upit možete to učiniti sada:

en: This author has not yet filled in any details.
hr_HR: Ovaj autor još nije popunio nikakve detalje.

en: Edit profile
hr_HR: Uredi profil

en: Read More
hr_HR: Pročitaj više

en: Billing Address
hr_HR: Adresa za dostavu računa

en: Shipping Address
hr_HR: Adresa za dostavu

en: Additional Information
hr_HR: Dodatne informacije

en: Review &amp; Payment
hr_HR: Kritika &amp; Plaćanje

en: Have A Promotional Code?
hr_HR: Imate promo kod?

en: Default Order
hr_HR: Zadana narudžba

en: Popularity
hr_HR: Popularnost

en: Rating
hr_HR: Ocijena

en: Phone:
hr_HR: Telefon:

en: days
hr_HR: dani

en: hours
hr_HR: sati

en: %s Navigation
hr_HR: Oznaka navigacije

en: Date:
hr_HR: Datum

[ctx: by author]
en: by %s
hr_HR: %s...
